VIJESTI IZ INDUSTRIJE / VIJETNAM / 30. LISTOPADA 2026
najveće čvorište za punjenje električnih vozila.
866 luka prijavljeno u radu. 1,038 planirano.
Što V-Green projekt signalizira kupcima opreme.
866
LUKE RADE · PRIJAVLJENO
1,038
PLANIRANE UKUPNE LUKE
21.6
MW · PRIJAVLJENI KAPACITET SUSTAVA
28,991
m² · PRIJAVLJENA POVRŠINA LOKALITETA
PROJEKT I PITANJE NABAVE
za punjenje kupaca opreme
V-Greenovo središte Vinhomes Riverside u Hanoju prijavljeno je u listopadu 2026. kao najveća centralizirana stanica za punjenje električnih vozila u Vijetnamu. Prijavljeno je da zone 1 i 2 imaju 814 stupova za punjenje i 866 priključaka u funkciji, dok se u zoni 3 planira dodati 172 priključka i dovesti do ukupnog broja od 1038 unutar 2026. godine.Pročitajte datirano izvješće o projektu.
Za kupce opreme, projekt je koristan poticaj za zajednički pregled mješavine snage punjenja, distribucije mjesta i zahtjeva za integraciju. Lekcije o dizajnu u nastavku razmatranja su nabave izvučena iz objavljene konfiguracije; izmjereno iskorištenje i ekonomika projekta nisu neovisno utvrđeni.
SNIMKA PROJEKTA
Stranica, po brojevima
|
Artikal
|
Prijavljena/najavljena brojka
|
|---|---|
|
Mjesto
|
Vinhomes Riverside, Phuc Loi Ward, Hanoi
|
|
Operater
|
V-zeleno
|
|
Početak operacije
|
Početkom listopada 2026., prema pokrivenosti projekta
|
|
Zemljište / parking
|
28.991 m² / 1.038 planiranih parkirnih mjesta
|
|
Zone 1–2
|
814 polova za punjenje / 866 radnih priključaka
|
|
Plan zone 3
|
172 dodatne luke / 1.038 ukupno luka, planirano za 2026
|
|
Mješavina za punjenje
|
22 kW AC; 22 kW, 60 kW i 120 kW DC
|
|
Električna instalacija
|
Četiri transformatorske stanice, svaka prijavljena kao 2 × 1600 kVA
|
|
Dodatni sadržaji
|
20 ormarića za izmjenu baterija za električna vozila na dva kotača
|
|
Kapacitet sustava
|
21,6 MW prijavljeno u obuhvatu projekta; električna osnova neprovjerena
|
Slike opisuju objavljenu konfiguraciju iz listopada 2026.VietnamBizov račun V-Green objaverazlikuje operativne zone od planirane treće zone.
UVOĐENJE U FAZAMA
Držite operativne priključke odvojene od planiranog kapaciteta
Zone 1–2
814 stupova za punjenje. Izvješće opisuje 866 istodobnih veza vozila; ne uspostavlja punu nazivnu snagu na svakom priključku u isto vrijeme.
Zona 3
Završetak se prema datiranoj najavi očekivao unutar 2026. godine. Ovaj članak ne tretira to proširenje kao naručeno.
Potpuni plan
866 + 172=1,038 planiranih priključaka. Potvrdite najnoviji radni status izravno s operaterom prije nego što ga upotrijebite kao mjerilo nabave.
TRI SIGNALA ZA KUPCE
Mješavina snage je dio dizajna projekta
01
Prijavljena mješavina kombinira 22 kW AC s 22 / 60 / 120 kW DC. Lokacije s dužim zadržavanjem mogu procijeniti veći broj točaka umjerene snage, dok će lokacije s bržim okretom možda trebati DC veće snage. Za odabir je potreban profil dolaska, potražnja za energijom i podaci o prihvaćanju vozila.
02
Transformatorska sučelja, razdjelne ploče, kabelske trase, zaštita i instalacija punjača trebaju jedan koordinirani dizajn. Potvrdite vrijeme isporuke i odgovornog dobavljača za svaki paket; uobičajeni raspored nabave ne uklanja ovisnosti o puštanju u pogon.
03
Šira mreža operatera i nadolazeća vijetnamska regulativa čine dokumentaciju i integraciju važnim temama Zahtjeva za ponudu. Potvrdite točan protokol, omogućene funkcije i smjer sukladnosti za naručenu opremu.
PAŽLJIVO PROČITAJTE ELEKTRIČNE BROJKE
odgovoriti na različita pitanja.
12.8 MVA
4 × 2 × 1600 kVA=12,800 kVA
Ovo je aritmetički zbroj prijavljenih natpisnih pločica transformatora. To je brojka prividne snage, a ne potvrđeno ograničenje uvoza mreže.
21.6 MW
Prijavljeni projektni kapacitet
Dostupna pokrivenost ne objašnjava kako se ova brojka odnosi na kapacitet transformatora, raznolikost punjenja ili faznost projekta. Pribavite odobreni jednolinijski dijagram i ograničenja potražnje prije nego što ih upotrijebite u izračunima opterećenja.
MREŽE, STANDARDI I OBAVEZE NA MJESTILU
Koristite središte kao referencu, a zatim odredite veličinu vlastitog projekta
Razmjere pojedinog čvorišta treba čitati zajedno s modelom usluge. Na primjer, Shellova postaja u zračnoj luci Shenzhen otvorena je s 258 javnih terminala za brzo punjenje i opsluživala je više od 3300 vozila dnevno tijekom probe. To je drugačija usporedba od planiranog broja parkiranja ili priključaka.Shellova originalna najava.
Službena web stranica V-Greena trenutno navodi mrežu od više od 155.000 operativnih priključaka za punjenje. Ovo su informacije o mreži koje navodi tvrtka, odvojene od datiranog plana proširenja čvorišta.Informacije o tvrtki V-Green.
Za projekte vezane uz Vijetnam, QCVN 32:2026/BCT stupa na snagu 1. srpnja 2027. Pregledajte njegov opseg i primjenjivi postupak usklađivanja uz zahtjeve za vozilo, konektor i pozadinu; sama tvrdnja o mrežnom protokolu ne utvrđuje sukladnost.MOIT-ov službeni pregled propisa.
VAŠ SLJEDEĆI ZAHTJEV ZA PONUDU
Dajte dobavljačima potpuni sažetak za središte
Broj priključaka, kombinacija snage punjenja, ciljana vozila, profil dolaska, vrijeme zadržavanja, dnevna potražnja za energijom i buduće širenje.
Napon napajanja, odobrena granica mreže, sučelje transformatora, jednolinijski dijagram, udaljenosti kabela, okolina instalacije i odgovornosti za rasklopne uređaje i transformatore.
Pozadinski protokol, upravljanje napajanjem na razini web-mjesta, ponašanje kod kvara i gubitka komunikacije, dokumentacija, dokazi testiranja specifični za model i zahtjevi za procjenu odredišnog tržišta.
OPSEG SINELINK OPREME I POVEZIVANJA
Gdje SINELINK odgovara novom projektu čvorišta
Prijavljena konfiguracija u Hanoju polazište je za raspravu o zasebnim izvoznim projektima. SINELINK može osigurati relevantnu opremu za punjenje i opcije kabela, s točnom snagom, sučeljem, dokumentacijom i opsegom integracije potvrđenim za svaku narudžbu.

|
Projektni zahtjev
|
Relevantna SINELINK opcija
|
Potvrdite prije odabira
|
|---|---|---|
|
60 / 120 kW-klasa DC
|
Točan model, omotnica napona/struje, kombinacija konektora i pozadinska podrška.
|
|
|
22 kW klase AC
|
Odaberite trofazni model od 22 kW; provjeriti opskrbu, prihvaćanje klima uređaja i projektnu dokumentaciju.
|
|
|
Više snage ili distribuirani DC
|
Uskladite strukturu napajanja s radom vozila, raspoloživim kapacitetom mreže i potrebnim istodobnim radom.
|
|
|
Upravljanje opterećenjem
|
Navedeni kontroler je za kompatibilne stambene/male poslovne sustave. 800+ mjesto priključka treba zasebno projektiranu kontrolnu arhitekturu.
|
|
|
Distribucijsko i projektno kabliranje
|
Koristite PV kabel samo za određene PV krugove. Potvrdite dovodne kabele punjača, fleksibilne spojeve i završetke električnom dužnošću.
|
|
|
Servis i rezervni dijelovi
|
Kompatibilnost modula, hlađenje, komunikacija, električni raspon i servisni postupci.
|
Podijelite punjač i opseg kabela zajedno kako biste mogli uskladiti ocjene, količine i odgovornosti za isporuku. Nabavku transformatora i sklopnih uređaja treba dogovoriti sa stranama odgovornim za te pakete.
PITANJA I ODGOVORI
Često postavljana pitanja
P: Koliko priključaka ima Hanoi V-Green čvorište?
Pokrivenost za listopad 2026. izvijestila je o 866 operativnim lukama na 814 stupova u zonama 1 i 2. Zona 3 je planirala dodati 172 porta, čime je najavljeni ukupan broj iznosio 1038. Planirani ukupni iznos ovdje se ne tretira kao već naručen.
P: Koje su snage punjača navedene?
Objavljena mješavina je 22 kW AC plus 22, 60 i 120 kW DC. Broj veza ne uspostavlja istovremeni izlaz pune snage svakog priključka.
P: Tko upravlja stanicom?
V-Green upravlja čvorištem za punjenje Vinhomes Riverside u Hanoju. Informacije o projektu o kojima se ovdje raspravlja potječu iz datiranih javnih izvješća i podataka o mreži koje navodi tvrtka.
P: Je li 120 kW DC dovoljno za javno čvorište?
Ovisi o prihvaćanju vozila, energiji potrebnoj po posjeti, vremenu zadržavanja, vršnim dolascima i dostupnoj snazi na lokaciji. Procijenite te ulazne podatke prije odabira mješavine; niti 120 kW niti viša nazivna vrijednost s natpisne pločice ne jamči potrebnu propusnost mjesta.
POKRENI PROJEKT PUNJENJA
čvorište za punjenje naprijed.
Pošaljite broj priključaka, mješavinu snage, ponudu lokacije i ciljna vozila. Možemo pregledati relevantnu opremu, opseg priključka i dokumentaciju za vaš projekt.
Razgovarajte o svom projektu →OPREMA ZA PUNJENJE / MODULI NAPAJANJA / PROJEKTNI KABLOVI / PREGLED INTEGRACIJE
IZVORI I GRANICA IZVJEŠĆIVANJA
Xe.Danas, 24. listopada 2026 - operativne luke, planirano proširenje i prijavljeni objekti
VietnamBiz, 22. listopada 2026 - Najava postaje V-Green
Nguoi Quan sub, 22. listopada 2026 - prijavio brojku od 21,6 MW projekta
V-Green službena web stranica - informacije o mreži koje navodi tvrtka
Shell, 19. rujna 2023 - stanica za punjenje zračne luke Shenzhen
